مقرارات زیست محیطی

مقرارات زیست محیطی

مقرارات زیست محیطیReviewed by on Dec 30Rating:

مقرارات زیست محیطی

کسب و کارهای تجاری مشمول قوانین و مقررات فدرال، ایالتی و محلی راجع به تمهیدات زیست محیطی می باشند. قوانین کلیدی فدرال که بسیاری از آن ها از سوی اداره ی حفاظت محیط زیست ایالات متحده امریکا اجرا می گردند عبارتند از:

 

۱ – قانون هوای پاک- که مقررات مربوط به انتشار آلاینده های جوی از ناحیه دودکش ها و سایر منابع (کربن دی اکسید، باران اسیدی، ازون و غیره) است.

 

۲ – قانون واکنش جامع محیطی در رابطه با جبران خسارت و مسئولیت موسوم به قانون CERCLA: قانون مزبور در ارتباط با دفع پسماندهای رها شده یا غیر مدیریت شده ی خطرناک است.

 

۳ – قانون گونه های در معرض خطر- که برای حفاظت از گونه های گیاهی و جانوری در معرض تهدید یا خطر به کار برده می شود.

 

۴ – قانون ایمنی و سلامتی شغلی موسوم به اوشا (OSHA) در حالی که این قانون اساساً به ایمنی کارگران مربوط می باشد، در این قانون اغلب به موضوعات و مسائل زیست محیطی مانند مواد سمی در محیط کار پرداخته می شود.

 

شما به عنوان یک صاحب کسب و کار کوچک، مشمول قوانین و مقررات چندی هستند که نسبت به شرکت های بزرگ اعمال می گردند. این منابع می تواند به شما در فهم این که چه التزاماتی برای اعمال نسبت به کسب و کار شما وجود دارند؛ کمک نماید. این قوانین عبارتند از:

قانون تبلیغات و بازاریابی: قواعد اساسی و بنیادین راجع به تبلیغات، برچسب زنی و بازاریابی محصولات یا خدمات خود را یاد بگیرید.

قانون استخدامی و کار: استخدام اولین کارمند یا ایجاد اولین تیم کاری تان ایجاب می نماید تا شما با یک حوزه تخصصی حقوقی هماهنگ باشید. این راهنما به شما تضمین می کند که کار و کسب کوچک و خرد شما از قوانین استخدامی و کاری تبعیت خواهد نمود.

قوانین مالی: قوانین مالی از کسب و کار، سرمایه گذاران و مشتریان شما و این که به چه نحوی بتوانید هماهنگ باشید حمایت می نمایند.

قوانین حقوق مالکیت فکری: بیاموزید که قوانین حقوق مالکیت فکری به چه نحوی قادر است از منافع تجاری شما حمایت نمایند و این موضوع را کشف نمایید که به چه نحو می توان اقدام به ثبت یک علامت تجاری یا علامت مربوط به خدمات، ثبت نمودن یا کپی رایت نمودن فعالیت کاری خود نمود.

قوانین تجارت آنلاین: خواه این که درصدد فروش محصولی در سایت eBay باشید یا این که بخواهید یک سایت فروش آنلاین را هدایت نمایید، قوانین چندی وجود دارند که شما می بایستی از جمله از نحوه و زمان دریافت مالیات بر فروش  مطلع باشید.

قوانین حوزه حریم خصوصی: یاد بگیرید که قوانین حقوق مالکیت فکری به چه نحوی قادر هستند از منافع تجاری شما حمایت نماید و به چه نحوی می توانید یک علامت تجاری را به ثبت برسانید

مقررات زیست محیطی: قوانینی هستندکه برای حفاظت از محیط زیست وضع شده و می تواند بر کسب و کار کوچک شما تاثیر گذارند.

مقررات راجع به قراردادهای مالی: در صورتی که شما در خارج از ایالت خودتان در حال انجام مبادلات تجاری می باشد، ضرورت دارد تا با قانون متحد الشکل تجاری هماهنگ باشید.

قوانین ایمنی محیط کار و سلامت: این قوانین راجع به انواع ابزارها، دستورالعمل ها و اسناد آموزشی که قادر هستند به شما در انطباق با قوانین ایمنی شغلی و سلامت کمک نمایند می باشند.

قوانین شایستگی کارگران و کارفرمایان: مطمئن باشید که چون درصدد استخدام کارگران هستید از تمامی قوانین و مقررات راجع به شایستگی کارگران مطلع می باشید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *