قوانین و مقررات کسب و کار بین المللی

قوانین و مقررات کسب و کار بین المللی

قوانین و مقررات کسب و کار بین المللیReviewed by on Dec 30Rating:

قوانین و مقررات کسب و کار بین المللی

کسب و کارهای خرد و کوچک مشمول قوانین و مقررات متعدد ملی و محلی مرتبط با استخدام، مالکیت فکری، بیمه و سایر موضوعات می گردند. نوع و دامنه کسب و کار شما در کل مشخص می سازد که چه قواعد و مقرراتی قابل اعمال می باشند. و در صورتی که شما در قلمرو ایالتی و یا حتی در کشورهای متعدد به فعالیت های تجاری بپردازید در این صورت این امکان وجود دارد که شما مشمول چندین قوانین حقوقی قرار بگیرید.

 

قواعد و مقررات کسب و کار در یک نگاه اجمالی

در زمینه کسب و کارهای خُرد، شناخت قواعد و مقررات حاکم بر تجارت محلی از جمله قواعد راجع به چگونگی اخذ جواز، پروانه کار و سایر ترتیبات ویژه بسیار حائز اهمیت است. همچنین، هر گونه ساختاری که برای اهداف تجاری مورد استفاده قرار می گیرند خواه فروشگاه های خرده فروش، کارخانه مونتاژ کالاها، و یا یک ساختمان اداری، می بایستی مطابق با قوانین و مقررات ایالتی و محلی اماکن رفتار نمایند.

 

قوانین فدرال شامل موارد ذیل می شوند: اجازه کار در ایالات متحده آمریکا به عنوان یک شهروند قانونی؛ ایمنی شغلی و استانداردهای سلامت در محیط کار؛ مالیات های فدرال، قوانین زیست محیطی و غیره. کسب و کارهای تجاری که می خواهند از حقوق مالکیت فکری خود دفاع کنند بایستی درخواست های خود را نزد دفتر ثبت و علائم تجاری ایالات متحده آمریکا تسلیم نمایند. همچنین، دولت فدرال نیز بر درخواست ها و آیین های رسیدگی به ورشکستگی نظارت می نماید.

 

از آنجا که دولت ها همیشه به جذب کسب و کارهای تجاری جدید علاقه نشان می دهند، لذا اغلب در جهت رعایت قوانین و مقررات قابل اعمال خود از سوی شرکت حمایت های لازم را انجام می دهند. همچنین، یک وکیل می تواند به کسب و کار شما کمک کند تا در پرتو حقوق و مقررات به حیات خود ادامه بدهد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *